Skip to content


Etapová soutěž č.1, I.etapa

Etapová soutěž = několik samostatných soutěžních úkolů. Každý měsíc počínaje říjnem 2010 vyhlásíme jednu soutěžní etapu. První (říjnovou) dnes, poslední v květnu. Vaše odpovědi můžete posílat průběžně nebo všechny najednou, vždy pečlivě označené číslem etapy. Do celkového hodnocení budou zahrnuty jen ti soutěžící, kteří zašlou řešení všech úkolů. Vyhodnocení, losování a vyhlášení vítěze (vítězů) proběhne v červnu, datum upřesníme později. Jelikož jde o soutěž dlouhodobou, cena pro vítěze bude hodnotnější, než u obvyklých jednorázových soutěží. Takže se snažte, stojí to za trošku přemýšlení ;-).

Dnes zadáme úkoly s označením I.etapa.

Jelikož v měsíci říjnu probíhá “Světový kosmický týden 2010″, zaměříme se na kosmonautiku. Odpovědi zasílejte na e-mail dagmar.jarosova149 (zavináč) seznam.cz ve formátu: číslo otázky + odpověď. Do předmětu zprávy uveďte “Etapová soutěž č.1″.

1) Jak se jmenovala kosmická loď s první lidskou posádkou z planety Země?

2) Kdy poprvé vstoupil člověk na povrch Měsíce?

3) Jak se jmenoval první československý kosmonaut?

4) Jakou zkratku používáme pro americký “Národní úřad pro letectví a kosmonautiku”?

5) Co se skrývá pod zkratkou ” ISS”?

*****************************************************************************

*****************************************************************************

Soutěže se může zúčastnit každý do 18 let věku. Hodně štěstí !!!

About the author

Daja Dagmar Jarošová....Vesmír mi "žere" všechen čas :-). Vedu astronomický kroužek v DDM Moravská Třebová a starám se o rekonstrukci hvězdárny Boleslava Tecla při DDM Moravská Třebová. Mám moc ráda přírodu, protože je zázračná.

Podobné články

Komentáře

Žádné komentáře.