Skip to content


Odkazy

Stránky České astronomické společnosti plné zajímavých článků, novinek, odkazů a banerů, vedoucích k mnoha kvalitním zdrojům informací. Patří mezi ně například i vynikající Astronomický snímek dne, aktuální snímky sondy SOHO, čerstvé zprávy z kosmonautiky atd.

Astronomická mapa České republiky vás zavede na všechna místa v naší zemi, kde se ve větší či menší míře můžete setkat s astronomií.

Návod na použití vesmíru nemusí nutně využívat jen začátečníci. Je jakousi internetovou podobou knihy Nebeský cestopis a stejně jako ona je výborně zpracovaný a velice šikovný.

Základní informace o astronomii můžete čerpat na astronomických stránkách Západočeské univerzity v Plzni. Více než základní informace pak na portálu sdružení Aldebaran.

Velké množství informací můžete také najít v této knihovně.

Měsíční deník není žádný protimluv, ale web, věnovaný Měsíci. Krásný a podnětný, plný informací azajímavých článků nejen o naší jediné přirozené družici.

Archiv IAN, skvělých internetových novin, dnes již bohužel nefungujících.

Na stránkách Virtuálního trpaslíka se sice se žádnými pohádkovými bytostmi nesetkáte, ale nudit se tu nebudete. Stránky připravují astronomičtí amatéři společně s profesionály a je to na jejich svěžím, aktuálním obsahu vidět.

ASTRONOMICKÁ OLYMPIÁDA neboli AO. Již brzy se našem webu této prestižní soutěži pro mladé české astronomy budeme věnovat více.

Jste ještě náročnější? Nebo máte talent spíše na technické obory? Pak právě vás bude zajímat projekt České hlavičky, pořádaný Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Asociací pro mládež, vědu a techniku, Sdružením na podporu talentované mládeže České republiky a dalšími organizacemi.

Stránky Martina Myslivce, našeho vynikajícího astrofotografa, autora mnoha Astrofotografií měsíce a Astrofotografa roku 2007.

Je to fotografie, není to fotografie? Zcela originální technikou kreslí astronomické objekty Jeremy Perez. Jeho stránky jsou sice v angličtině, ale unešen bude i ten, kdo umí jen svoji mateřštinu…

Za další pěknou podívanou, tentokrát skutečně ve fotografiích, si zajděte na stránky věnovanéoptickým jevům v atmosféře. Je to mnohdy až k nevíře, co světlo, voda a vzduch dokážou!

Komentáře

Žádné komentáře.

Přidat komentář

Povinné

Povinné

Volitelné